Dávid Červeň zastrelený políciou na Novom Zélande
Home           O stránke           Kontakt           Inzercia


AKTUALITYSlovenský kick-boxerista Dávid Červeň, bol zastrelený políciou na Novom Zélande.

AKTUALITA
Tento článok bol napísaný 3. augusta 2015, večer.
Polícia v meste Auckland, štát Nový Zéland, dnes zastrelila mladého muža pochádzajúceho zo Slovenska. Muž mal 21 rokov, a jeho meno je Dávid Červeň. Na Novom Zélande bol od 20.. marca 2015. Patril ku sto mladým ľuďom zo Slovenska ktorí na Novom Zélande pracujú v rámci programu pracovných dovoleniek.
Čo sa vlastne stalo. Novozélandská polícia v nedeľu zverejnila fotografiu Dávida Červeňa, s tým, že je podozrivý zo spáchania troch násilných trestných činov, lúpeží v obchodoch s alkoholom. Páchateľ vošiel obvykle do predajne zamaskovaný a od pokladníka požadoval tržbu, pričom v jednej ruke držal veľký nôž. Podľa výpovede jedného poškodeného mal ruský prízvuk, a vystupoval tak chladnokrvne, že vyvolával dojem profesionála. Dávid Červeň sám polícii zavolal, že bude v parku. Polícia na dohodnuté miesto dorazila a začala s Dávidom vyjednávať. Dávid ale pohrozil, že má zbraň, ktorú v skutočnosti nemal – zatiaľ sa nenašla. Policajti akonáhle zbadali podozrivý pohyb, ktorý pokladali za pokus o streľbu, začali strieľať. Dávid bol na mieste mŕtvy. Zasiahli ho minimálne dva výstrely, mierilo naňho súčasne viacero policajtov. Ohľadom tohoto prípadu sú začaté tri vyšetrovania. Jedno z týchto vyšetrovaní preverí aj postup polície pri streľbe.
Dávida Červeňa som poznal osobne, bol to môj priateľ. Videl som aj kamerový záznam z jednej predajne, v ktorej sa lúpež stala, páchateľ bol zamaskovaný a všetko prebehlo veľmi rýchlo. Na základe pohybov a chôdze je možné identifikovať páchateľa. No v tomto prípade je toho málo. Pravdepodobne to bol slovanský prízvuk páchateľa, ktorý priviedol policajtov ku predpokladu, že to bol Dávid. Na druhej strane po zhliadnutí toho záznamu musím teoretický pripustiť, že to mohol byť Dávid. Postava a typ pohybov súhlasí. Ale ako dôkaz mi to nestačí. Vyšetrovanie ale nie je u konca, počkajme si na záverečnú správu. Osobne neverím, že by bol Dávid schopný takýchto činov a myslím si, že došlo k omylu. Možno budú lúpežné prepadnutia pokračovať a polícia prizná chybu, možno sa skutočný lupič vyľakal a svoju činnosť ukončí, a vina zostane na Dávidovi. A možno sa vyšetrovania ujme skúsený kriminalista, ktorý zistí pravého páchateľa, a pošpinené Dávidovo meno očisti, možno.... Ale Dávidovi to už život nevráti.
Dávid bol síce kick-boxerista, ale nemal násilnú povahu. Kick-box bral iba ako šport, konfliktom sa snažil vyhýbať. Patril k tým najlepším ľuďom akých som poznal. Bol to vynikajúci športovec, no žiaľ zranenie mu zabránilo pokračovať v kick-boxe. Od roku 2006 vyhral šesť kráť majstrovstvá v kick-boxe. Dávid Červeň sa dvakrát umiestnil tretí na majstrovstvách sveta juniorov v srbskom Belehrade, stal sa majstrom Európy a zvíťazil aj v amatérskych súťažiach v Poľsku, vo Švajčiarsku, na Ukrajine a v Maďarsku. Na stránke YouTube sú viacere videá z jeho zápasov.
Autor článku a fotografií : Oto Zapletal.
Slovenský kick-boxerista Dávid Červeň
Slovenský kick-boxerista Dávid Červeň, pochádzal z mesta Dolný Kubín.
Vyfotografované 10. mája 2011Slovenský kick-boxerista Dávid Červeň
Slovenský kick-boxerista Dávid Červeň.
Vyfotografované 28. mája 2010Slovenský kick-boxerista Dávid Červeň
Slovenský kick-boxerista Dávid Červeň.
Vyfotografované 28. mája 2010
ORAVA - LIPTOV© ORAVA-LIPTOV.SK Všetky práva vyhradené. All rights reserved.

AKTUALITY
Udalosti

Orava prvý sneh 2016

Nový most, Podbiel 31. 7. 2016

Revišné povodeň 2016

Tepla jar 2016

Voľby do NR SR 2016, v okrskoch, Dolný Kubín

Voľby do NR SR 2016, Kotleba, Orava

Voľby do NR SR 2016, okres Ružomberok

Voľby do NR SR 2016, okres Dolný Kubín

Sýria - Armagedon

Posúvanie času 2016

Prišla zima, november 2015

Prvý sneh, október 2015

Zimný čas 2015

Orava, obnovenie premávky, Podbiel 15. 9. 2015

Orava, uzavierka mosta, Podbiel 12. 9. 2015

Dávid Červeň zastrelený 3.8.2015